Manchester United më i mirë se Fulhami

Futboll

Manchester United më i mirë se Fulhami

Më: 19 mars 2023 Në ora: 19:37
Marcel Sabitzer

Manchester United ka kaluar në gjysmëfinale të FA Cup, pasi mposhti Fulhamin 3-1 me shumë mund.

Pjesa e parë përfundoi pa gola, ndërsa e dyta solli shumë spektakël – por edhe dy kartonë të kuq.

Fillimisht, Fulhami kaloi në epërsi me anë të Aleksandr Mitrovic në minutën 50-të, kur u asistua nga Diop.

Por, brenda një minute – skuadra mysafire mbeti me dy lojtarë më pak në fushë pasi Willian (72’) dhe Mitrovic (73’) u ndëshkua me kartonë të kuq.

Pas këtyre minutave edhe filloi përmbysja e Manchester United, që shënuan dy gola brenda dy minutave.

Ishte minuta e 75-të e takimit kur Bruno Fernandes realizoi nga penalltia, ndërsa Marcel Sabitzer e përmbysi rezultatin në 2-1 me një asistim të Luke Shaw.

Djajtë e kuq nuk u ndalën me kaq dhe realizuan edhe të tretin, kur Bruno Ferandes realizoi në minutën e 90+6-të, për të kaluar kështu në gjysmëfinale.

Në gjysmëfinale, United do të përballet me Brightonin, derisa doi të synojë finalen në Wembley.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat