Presidenti i Lyon pranon se është në pritje të rikthimit të Benzemas

Futboll

Presidenti i Lyon pranon se është në pritje të rikthimit të Benzemas

Më: 21 mars 2023 Në ora: 20:18
Michel Ola

Presidenti i Lyon, Jean-Michel Ola ka komentuar mundësinë e nënshkrimit të kontratës me sulmuesin e Real Madridit, Karim Benzema.

Lojtari ka kaluar nëpër skuadrën e të rinjve të Lyonit dhe ka bërë emër duke luajtur për ekipin e parë.

“E ëndërroj çdo ditë, por është e vështirë.

Por ne do të përpiqemi.

Sa më shumë të ketë sukses në Real Madrid, aq më e vështirë është.

E pashë ndeshjen kundër Barçës.

“Disa njerëz nuk menduan se Karim nuk ishte në formën më të mirë, por unë mendoj se ai ishte shumë i mirë”, shtoi Aulas.

“Nëse do të kishim mundësinë dhe një shans të vogël për ta kthyer, do ta përfitonim duke marrë të gjitha rreziqet. Karim është një nga simbolet e klubit”.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat