De Laurentiis nuk ulet në bisedime për yllin e sulmit

Futboll

De Laurentiis nuk ulet në bisedime për yllin e sulmit

Më: 21 mars 2023 Në ora: 23:08
Victor Osimhen

Napoli tashmë i ka vënë një çmim sulmuesit nigerian, që po kërkohet nga klubet më të mëdha në Evropë.

Presidenti De Laurnetiis do ta lejonte shitjen e “yllit” të sulmit për 150 milionë stërlina.

Chelsea dhe Manchester United janë skuadrat më të interesuara për shërbimet e për Victor Osimhen.

Bëhet fjalë për një nga sulmuesit më të fortë në qarkullim, i cili ka arritur të shënojë 25 gola në këtë sezon për ekipin e drejtuar nga Spalletti, që e kryeson bindshëm Serinë A me 19 pikë më shumë se ndjekësi më i afërt.

Drejtuesit e Napolit janë të gatshëm t’i dëgjojnë ofertat, por vetëm për shumë e kërkuar nga De Laurentiis.

Ekipi italian nuk është nën presion për ta shitur “asetin” e çmuar, i cili ka kontratë deri në vitin 2025.

De Laurentiis nuk është i interesuar të ulet në tryezë me ndonjë klub që ofron një qindarkë më pak se çmimi i kërkuar prej 150 milionë stërlinash.

Osimhen thuhet se do të ishte më i interesuar t’i bashkohej Man. United, por çmimi i lartë mund të bëhet pengesë e pakalueshme.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat