Kështu Aubameyang iritoi Chelsea-n!

Futboll

Kështu Aubameyang iritoi Chelsea-n!

Më: 22 mars 2023 Në ora: 18:59
Pierre-Emerick Aubameyang

Pierre-Emerick Aubameyang është larguar ‘i pakënaqur’ nga Chelsea pasi udhëtoi drejt Barcelonës për El Clasico fundjavën e kaluar.

Sulmuesi i Bluve u pa duke festuar me ish-shokët e tij të skuadrës në dhomën e zhveshjes së klubit katalanas pas fitores së tyre në kohën e lëndimit kundër Real Madridit.

Lëvizja e Aubameyang në Stamford Bridge ka qenë asgjë më pak se një katastrofë. Futbollisti i Gabonit u rikthye në Premier League nga ish-trajneri Thomas Tuchel përpara se gjermani të shkarkohej vetëm disa ditë më vonë nga Todd Boehly.

Aubameyang që atëherë është lidhur me një lëvizje në MLS apo edhe një rikthim të mundshëm në Barcelonë këtë verë me të ardhmen e tij në Chelsea seriozisht në dyshim pas një sezoni të dobët me Blutë.

Që nga transferimi i tij në verë nga Barcelona, Aubameyang ka bërë 19 paraqitje duke shënuar tre gola, por ka qenë jashtëzakonisht e qartë se ku qëndrojnë përparësitë e përzgjedhjes së ekipit të Potter.

33-vjeçari ishte shumë i lidhur me një dalje nga Londra perëndimore në janar, por Potter shpejt i hodhi poshtë këto pretendime në atë kohë. “Jo, asgjë për të raportuar,” tha ai. “Ai është duke u stërvitur me ne këtë javë.

Ai ka mbështetur shokët e tij të skuadrës dhe derisa është këtu, ai po bën atë që duhet të bëjë.”

Aubameyang tani thuhet se është larguar nga Chelsea i pakënaqur pasi u rikthye në Barcelonë për El Clasico fundjavën e kaluar pasi dështoi të zgjidhej për barazimin 2-2 të Bluve kundër Evertonit.

Teksa sulmuesi gabonez festoi me ish-shokët e tij pas fitores kundër Madridit, Aubameyang thuhet të ketë sugjeruar se do të dëshironte një rikthim në Nou Camp me Blutë që besohet të jenë të hapur për të ‘shkëputur kontratën e tij’.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat