Ronaldo dy gola, Portugalia bindshëm

Futboll

Ronaldo dy gola, Portugalia bindshëm

Më: 23 mars 2023 Në ora: 23:06
Ronaldo me shokë

Portugalia ka shënuar fitore të thellë me rezultat 4:0 ndaj Liechtenstein-it.

Protagonist Cristiano Ronaldo duke shënuar dy gola në fitore në start të Grupit J të kualifikueseve për Kampionatin Evropian.

Futbollistët Cancelo (5'), Silva (47'), Ronaldo (51' - penalltia e 63'), shënuan për fitore e portugezëve.

Ronaldo me shokë treguan lojë të mirë dhe arritën fitore të rëndësishme në hapje të grupit. 

Ndeshja u zhvillua në stadiumin “Jose Alvalade” në Lisbonë.
 

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat