Het-trik i Hojlund, Danimarka fiton ndaj Finlandës

Futboll

Het-trik i Hojlund, Danimarka fiton ndaj Finlandës

Më: 23 mars 2023 Në ora: 23:22
Rasmus Hojlund

Danimarka e ka filluar me këmbë të mbarë në stadiumin “Parken” në Copenhagen.

Danezët shënuan fitore me rezultat 3:1 ndaj Finlandës.

Ndeshje u përcoll nga 35.851 shikues. 

Trim i ndeshjes është Rasmus Hojlund duke shënuar het-trik.

Për danezët shënoi futbollisti Hojlund (21', 82', e 90+3') dhe për Finlandën realizoi Antman (53’).

Danimarka e nisi me tre pikë në Grupin H të kualifikueseve në Kampionatin Evropian.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat