Chelsea përgatit listën e të larguarve, Mendy i pari

Futboll

Chelsea përgatit listën e të larguarve, Mendy i pari

Më: 26 mars 2023 Në ora: 11:43
Edouard Mendy

Chelsea është duke u përgatitur që gjatë kësaj verë, të largojë disa lojtarë të cilët nuk shfaqen performancë të mirë gjatë këtij sezoni.

Sipas medieve angleze, një nga lojtarët që do të largohet nga Londra do të jetë portieri Edouard Mendy.

“Blutë” janë të gatshëm të heqin dorë nga ‘gardiani’ senegalez pasi që nuk ishte në gjendje të përsërisë formën e tij të dikurshme.

31-vjeçari ka humbur garën me Kepa Arrizabalaga, dhe siç raportohet, Mendy dëshiro një sfidë të re në futbollin evropian..

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat