Moment i vështirë për Juventusin

Futboll

Moment i vështirë për Juventusin

Më: 23 maj 2023 Në ora: 22:57
Juventusi

Juventusi arriti t’i rikuperonte 15 pikët që i ishin hequr në shkallë të parë për rastin me të dhënat e rreme të kontabilitetit, por në shqyrtimin e çështjes nuk i shpëtoi dënimit, duke iu zbritur 10 pikë.

Për momentin, megjithatë, ka një humor nga aksioneri kryesor Juventusit, John Elkan, i cili gjatë një takimi që pati në Universitetin e Milanos.

“Momenti është i vështirë, brenda dhe jashtë fushës. Juventusi është përballur gjithmonë me fatkeqësi dhe gjithmonë është forcuar përmes vështirësive.

Kam folur sot me trajnerin tonë Massimiliano Allegri, ai ndjen përgjegjësinë e historisë sonë dhe është i vendosur me ekipin tonë për të përballuar ndeshjet e ardhshme”, tha ai.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat