Muriqi heroi i Mallorcas, mposhtin Valencian

Më: 25 maj 2023 Në ora: 21:36
Vedat Muriqi

Ylli kosovar, Vedat Muriqi po e vazhdon shkëlqimin në La Liga, ku sonte ishte heroi i Mallorcas në fitoren kundër skuadrës së Valencias.

Pas plot 90’ minutave lojë në stadiumin “Visit Mallorca”, skuadra e Mallorcas e ka mposhtur Valencian me rezultat minimal 1:0.

Heroi i vendasve ishte sulmuesi kosovar Vedat Muriqi, i cili i siguroi fitoren ekipit të tij me golin e shënuar në minutën e 64’, gol ky i cili rezultoi të ishte i fundit i ndeshjes.

Për Muriqin ky ishte goli i 14-të i këtij sezoni në La Liga, ndërsa ylli kosovar ka regjistruar edhe tre asistime mbi emrin e tij.

Me pikët e reja, Mallorca ngjitet në vendin e 11 në kuotën e 47 pikëve, krahas Valencias që zë vendin e 13 me 40 pikë të arkëtuara.

Rezultati final i ndeshjes, 1:0 në favor të Mallorcas.