Ferizaj përballet me Dukagjinin në ndeshjen kryesore

Futboll

Ferizaj përballet me Dukagjinin në ndeshjen kryesore

Më: 28 maj 2023 Në ora: 14:32
Atmosfera në Ferizaj

Ferizaj dhe Dukagjini do ta zhvillojnë ndeshjen më të rëndësishëm këtë edicion në Albi Mall Superligë.

Ferizajasit janë në kërkim të fitores për të mbetur në pozitën e tetë që i dërgon në barazh.

Në anën tjetër Dukagjini janë në pozitën e katërt në tabelë me 50 pikë dhe i mjafton vetëm edhe një pikë për ta siguruar këtë pozitë.

Klinasit me ta ruajtur këtë pozitë do ta siguronin plasmanin në garat evropiane për herë të parë në histori të klubit.

Dukagjini: Haxhihamza, Shala, Basriu, Syla, Dallku, Kuci, Hugo, Zulfiu, John, Merlaku, Santos.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat