Një realitet i futbollit gjakovar 

Futboll

Një realitet i futbollit gjakovar 

Nga: K.G. Më: 30 maj 2023 Në ora: 15:54
Gjakova

Gjakova ka një gjeneratë premtuese të futbollistëve të rinj. 

Në klubin e futbollit Gjakova punohet pareshtur me gjeneratat e reja dhe kjo po sjellë edhe frytin e dëshiruar. 

“Një realitet i futbollit gjakovar: Këta djelmosha plot 5 vite përfaqësojnë KF GJAKOVA në mënyrën më të mirë të mundshme ku bëjnë gara në Superligen e Kosovës - Kadetëve U17.

Image

Me elitën e klubeve të vendit të cilët janë pjesë e elitës futbollit të Kosovës në ligën e Kadetëve si Prishtina, Drita, Gjilani, Trepça, Llapi, Ballkani, Ferizaj, R.Sadiku, 2 Korriku etj. 

Pra janë të vetmit që përfaqësojnë qytetin e Gjakovës në garën më të lartë të futbollit të Kosovës në Superligën Kosovës për U17.

Ne si kryesi e klubit jemi krenarë me këta djelmosha të cilët po mbrojnë nderin e namin futbollit gjakovar”, shkruan në faqen e KF Gjakova.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat