Eksperienca e Fernandez me Real Madridin drejt fundit

Futboll

Eksperienca e Fernandez me Real Madridin drejt fundit

Më: 30 maj 2023 Në ora: 17:47
Fernandez

Eksperienca e Fernandez me Real Madridin drejt fundit!

Eksperienca e Nacho Fernandez me Real Madridin është drejt fundit. Inter dhe Roma do të tentojnë të firmosin me 33-vjeçarin, rendimenti i të cilit me gjigandët e Spanjës dhe jo vetëm meriton duartrokitje por ka rezultuar i pamjaftueshëm për të vijuar eksperiencën me këtë skuadër.

Transferimi i Antonio Rudiger, shtuar prezencën e Militanos dhe David Alabas e kanë lënë në hije Nacho Fernandezin dhe zikaltërit bashkë me ”Verdhekuqtë” i kanë ofruar një shans për të vijuar këtë rrugë, në një ndër pesë ligat më të rëndësishme të Europës.

Duke marrë parasysh faktin e sipërpërmendur , automatikisht Nacho Fernandez shëndërrohet në mbrojtësin e katërt tek ”Los Merengues”, duke ia vështirësuar protagonizmin tek Real Madridi në sezonin vijues.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat