Juventus ka 3 çështje për të zgjidhur në verë

Futboll

Juventus ka 3 çështje për të zgjidhur në verë

Më: 1 qershor 2023 Në ora: 12:27
Pogba

Juventusi ka 3 çështje për të zgjidhur këtë verë. “Corriere dello Sport” raporton se bardhezinjtë do të bëjnë disa vlerësime për skuadrën e sezonit të ardhshëm.

Fillimisht – nënvizon gazeta – do të duhet të zëvendësohen disa lojtarë me eksperiencë dhe personalitet si Adrien Rabiot dhe Angel Di Maria , të cilëve u skadon kontrata dhe do të duhet të largohen më 1 korrik.

Fillimisht duhet parë situata e dëmtimit të Paul Pogba, i cili ka qenë thuajse gjatë gjithë sezonit jashtë fushave të lojës.

Më pas është dhe Dushan Vlahoviq, një dilemë më vete, pasi vjen nga një sezon i dobët, ndërkohë që nuk mungojnë dhe ofertat nga klube të rëndësishme në Premier League, apo Bayerni në Gjermani.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat