Radrizzani do të shesë Leeds United

Futboll

Radrizzani do të shesë Leeds United

Më: 6 qershor 2023 Në ora: 23:04
Andrea Radrizzani

Radrizzani do të shesë Leeds United!

Pronari i Leeds, Andrea Radrizzani ka rënë dakord për t’ja shitur klubin fondit të investimeve San Francisco 49ers, që deri në këto momente zotëronte vetëm 44% të aksioneve.

Sipas raportimeve të medieve britanike vendimi për këtë shitje është marrë pasditen e kësaj të marte, ndërsa fondi i investimeve San Francisco 49ers do të marrë 100% të pronësisë përfshirë këtu edhe stadiumin “Elland Road”.

Një shitje nga e cila Andrea Radrizzani do të përfitojë një shifër simbolike, pasi ai do të japë klubin dhe stadiumin për rreth 170 milionë paund.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat