Vjen largimi i parë nga radhët e Voska Sport

Futboll

Vjen largimi i parë nga radhët e Voska Sport

Më: 7 qershor 2023 Në ora: 17:18
Voska Sport

Voska Sport sezonin e ri do të luaj në elitën e futbollit maqedonas.

Skuadra shqiptare nga Ohri pavarësisht këtij suksesi vazhdon të funksionojë në qetësi, kur janë në pyetje transferimet e reja, të cilat pritet të ndodhin vetëm pas emërimit të trajnerit të ri.

Ndërkohë, ka ndodhur edhe largimi i parë nga kjo skuadër. Fjala është për portierin rezervë, Valon Neziri, i cili nuk do të jetë më pjesë e Voska Sport.

Neziri skuadrës së Voska Sport iu bashkua qershorin e vitit të kaluar, kur erdhi nga rradhët e skuadrës së Besës nga Dobërdolli, ndërsa i njëjti gjatë karrierës së tij, gjithashtu kishte mbrojtur edhe ngjyrat e skuadrave, si Gostivari, Renova dhe Korabi.

Neziri me Voska Sport edicionin e kaluar regjistroi 6 paraqitje, duke u bërë kështu pjesë e suksesit më të madh historik, inkuadrimit në Ligën e Parë.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat