Nedim Bajrami takohet me “Ballistët”

Futboll

Nedim Bajrami takohet me “Ballistët”

Më: 1 korrik 2023 Në ora: 12:14
Foto me ballistët

Nedim Bajrami ka gjetur kohë në pushimin e tij që të takohet sot me grupin e njohur të tifozëve nga Tetova, “Ballistët”.

Tifogrupi në fjalë thuri lavde për mesfushorin tetovar, i cili përfaqëson Kombëtaren e Shqipërisë.

Bajrami shkëlqeu në dy ndeshjet e qershorit me “Kuqezinjtë”, duke shënuar gol në fitoret ndaj Moldavisë dhe Ishujve Faroe, teksa ndaj këtyre të fundit e regjistroi edhe një asistim.

“Ballistët” vlerësuan se ky takim dëshmon për përkrahjen që ka anëtari i Sassulos, duke shtuar se ëndrra e përbashkët është që ai dhe Kombëtarja shqiptare të kualifikohen për në “Euro 2024”.

"DJALIN NGA TETOVA E KA THIRRË ATDHEU !

Krenaritë tetovare sa vijnë e shtohen, nuk ka nder dhe lavdi më të madhe se sa të veshish fanelën e kombëtares dhe nënës Shqipëri!

Nedim Bajrami na përfaqëson qytetin, jo vetëm denjësisht por edhe me zemër të madhe, ashtu siç janë edhe Ballistët zemra e shqiptarisë!

Një takim si ky tregon edhe pë7rkrahjen që e posedon vëllau jonë, kurse ëndrra është e përbashkët, që Nedimi dhe shokët e kombëtares përsëri të na gëzojnë me kualifikim në europianin e ardhshëm!", njoftojnë Ballistët.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat