Skuadra bjelloruse është rivali i Ballkanit

Futboll

Skuadra bjelloruse është rivali i Ballkanit

Nga: K. Goca Më: 17 gusht 2023 Në ora: 21:28
Ballkani

Skuadra bjelloruse BATE Borisov është rival i radhës i kampionit të Kosovës, Ballkanit të Therandës.

BATE Borisov nuk është emër i panjohur në rrafshin ndërkombëtar por nuk është një skuadër e fortë si para shumë viteve.

Ballkani tani do të mobilizohet për sfidën vendimtare të play-off-it, siç thuhet në zhargonin sportiv jetë a vdekje.

Ballkani edhe dy ndeshje është larg fazës së grupeve në Conference League, për herë të dytë në histori.

Ballkani ka një kryetrajner të jashtëzakonshëm siç është Ilir Daja dhe një president Arsim Kabashi.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat