Ballkani nuk e meritoi humbjen në Çeki

Futboll

Ballkani nuk e meritoi humbjen në Çeki

Nga: K.G. Më: 21 shtator 2023 Në ora: 22:35
Pamje nga ndeshja

Ballkani i Therandës, kampioni i Kosovës, ashtu si i ka hije ka prezantuar sonte shtetin tonë në duel me Plzenin në Republikën e Çekisë.

Plzen ka shënuar fitore me rezultat 1:0 ndaj Ballkanit, në kuadër të ndeshjes së parë të Grupit C të Conference League. 

Ballkani ka treguar lojë shumë të mirë dhe humbja është e pamerituar

Vendasit fituan në saje të fatit sportiv.

Plzeni siguroi fitoren me rezultat 1:0 në 17 minutat e fundit. 

Në minutën e 73-të, Kalvach nga rreth 20 metra godet ndërsa topi devijohet dhe prek tërthorësen duke u futur në këndin e epërm të majtë.

Në minutën e 83-të, Nazmi Gripshi i pafat, brenda 16-shit godet bukur por për pak centimetra mbi portën e rivalit.

Në minutën e 86-të Qëndrim Zyba godet bukur por për fat të keq të tij për disa centimetra topi shkon jashtë shtyllës.

Dinamo kryeson me 3 pikë, pasojnë Plzeni 3, Ballkani 0 dhe Astana është në fund me 0 pikë.

Më 5 tetor Dinamo do të zbarkojë në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë, ku do të takohet me Ballkanin e Therandës.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat