Spektakël në Amsterdam, Ajax - Marseille 3:3

Futboll

Spektakël në Amsterdam, Ajax - Marseille 3:3

Nga: K. G. Më: 21 shtator 2023 Në ora: 23:06
Marseille

Spektakël në Amsterdam, gjashtë gola dhe pa fitues.

Një ndeshje që do të mbahet mend gjatë mes Ajax dhe Marseille, e cila ka përfunduar baras (3:3).

Për Ajax-in shënuan Forbs (9'), Berghuis (20'), Taylor (52') dhe për Marseillen realizuan Clauss (23'), Aubameyang  (38' e 78'). 

Në Grupi B të Europa League, AEK kryeson me 3 pikë, pasojnë Marseille 1, Ajax 1 dhe Brighton 0 pikë.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat