Fatih Ismaili sfidon ish skuadrën e tij

Futboll

Fatih Ismaili sfidon ish skuadrën e tij

Më: 23 shtator 2023 Në ora: 23:46
Pamje nga një ndeshje

Ndeshja Voska Sport – Shkupi luhet nesër në stadiumin “Biljanini Izvori” në Ohër me fillim në ora 15:00, ndërsa drejtësinë do ta ndajë arbitri nga Shtipi, Krumisllav Gjorgjiev.

Ky është derbi shqiptar në kuadër të Kampionatit të Maqedonisë në futboll. 

Futbollisti i Voskës, Fatih Ismaili, flet në prag të ndeshjes kundër ish skuadrës së tij, FC Shkupit.

“Një ndeshje shumë e vështirë për ne si skuadër, por edhe për mua personalisht.

Do luaj ndaj ish skuadrës time, aty ku kam kaluar momentet më të mira të karrierës. Megjithatë futbolli këtë e ka, një ditë je me një skuadër, një ditë tjetër në një skuadër ndryshe.

Tash unë jam pjesë e Voska Sport dhe normal që do luftojë për këtë fanellë.

Si skuadër mendoj se kemi potencial dhe forcë për të surprizuar ekipin e FC Shkupit, mirëpo kjo do varet gjithnjë edhe nga qasja jonë në lojë dhe përmbushja e kërkesave të trajnerit. Nëse këto dy gjëra plotësojmë në përpikëri, besoj se në fund mund të arrijmë një rezultat pozitiv ndaj FC Shkupit”; tha Ismajli.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat