Valverde: Dua të jem një ditë kapiten i Real Madridit

Futboll

Valverde: Dua të jem një ditë kapiten i Real Madridit

Më: 2 tetor 2023 Në ora: 22:55
Valverde

Fede Valverde ka shprehur dëshirën e tij që të jetë një ditë kapiten i Real Madridit.

Valverde, mes tjerash ka thënë se është duke mësuar shumë nga të tjerë për këtë detyrë.

“Kjo do të ishte një ndjenjë e çmendur dhe e mahnitshme për mua, siç ishte kur mbaja shiritin e kapitenit të Uruguait”, u shpreh Valverde.

“Këtu gjithmonë përpiqem të mësoj nga Modrić, Carvajal, Kroos. Ata janë kapitenët tanë… pasqyrat tona”.

“Të jesh kapiten i Real Madridit do të ishte një ëndërr”.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat