Kështu duket renditja në grupet e Champions League

Futboll

Kështu duket renditja në grupet e Champions League

Nga: K. Goca Më: 3 tetor 2023 Në ora: 23:19
Inter    

E veçanta e xhiros së dytë të Champions League në futboll, tri skuadra fituan në udhëtim me rezultat identik 2:3.

Union Berlini – Braga 2:3, Napoli – Reali 2:3 dhe Manchester Utd – Galatasaray 2:3, këto janë tri rezultate interesante.

Nga 8 ndeshje u shënuan gjithsej  28 gola ose mesatarja për ndeshje nga 3:5 gola.

Duhet shtuar se, lojtari shqiptar Kristjan Asllani luajti nga minuta e  84-të për fitoren e Interit me rezultat 1:0 ndaj Benfica-s. 

Asllani u ndëshkua me karton të verdhë në fund të takimit.

Grupi A
Copenhagen - Bayern 1:2 (0:0)
Manchester Utd - Galatasaray 2:3 (1:1)

Renditja 
1. Bayern    2    2    0    0    6:4    6
2. Galatasaray    2    1    1    0    5:4    4
3. FC Copenhagen    2    0    1    1    3:4    1
4. Manchester Utd    2    0    0    2    5:7    0

Grupi B
PSV - Sevilla 2:2 (0:0)
Lens - Arsenal 2:1 (1:1) 

Renditja

1. Lens    2    1    1    0    3:2    4
2. Arsenal    2    1    0    1    5:2    3
3. Sevilla    2    0    2    0    3:3    0
4. PSV    2    0    1    1    2:6    1

Grupi C
Napoli - Reali 2:3 (1:2)
Union Berlin - Braga 2:3 (2:1)

Renditja
1. Real Madrid    2    2    0    0    4:2    6
2. Napoli    2    1    0    1    4:4    3
3. Brag    2    1    0    1    4:4    3
4. Union Berlin    2    0    0    2    2:4    0

Grupi D
Inter - Benfica 1:0 (0:0)
Salzburg - Sociedad 0:2 (0:2)

Renditja
1. Real Sociedad    2    1    1    0    3:1    4
2. Inter    2    1    1    0    2:1    4
3. Salzburg    2    1    0    1    2:2    3
4. Benfica    2    0    0    2    0:3    0

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat