Ancelotti: Ndeshje e luftuar, penalltia nuk ishte

Futboll

Ancelotti: Ndeshje e luftuar, penalltia nuk ishte

Më: 3 tetor 2023 Në ora: 23:43
Ancelotti

“Është e habitshme që Bellingham është 20 vjeç. Ai ka personalitet dhe karakter dhe po demonstron të gjithë talentin e jashtëzakonshëm që ka"

Pas fitores ndaj Napolit, Carlo Ancelotti ndihet i kënaqur. "Ishte një ndeshje e vështirë dhe e luftuar. Ne nuk e nisëm mirë dhe pranuam një gol që mund të ishte shmangur, pastaj filluam të luanim - shpjegoi trajneri i Realit për Sky Sport -. Ne luajtëm mirë pjesën e parë, pastaj patëm një moment vuajtjeje pas dhënies së dyshimtë të penalltisë”.

"Futja e Modriçit na lejoi ta kontrollonim ndeshjen më mirë - shtoi ai -. I thashë arbitrit se nuk ishte penallti sepse kishte një devijim më parë.

Penallti të tilla nuk jepen". Më pas për golin e Valverdes: “Më duket absurde të them se ka qenë autogoli i Meret. Valverde është një lojtar i madh dhe një mesfushor i madh - vazhdoi Ancelotti -.

Mes shumë cilësive që ka, ai ka edhe një goditje të frikshme. Nuk e di sa gola do të shënojë dhe nuk është shumë e rëndësishme”.

“Është e habitshme që Bellingham është 20 vjeç. Ai ka personalitet dhe karakter dhe po demonstron të gjithë talentin e jashtëzakonshëm që ka". Së fundi për mbulimin e Osimhen:

"Ne u përpoqëm të ishim dy kundër një me të. Qendërmbrojtësit bënë mirë pa lënë hapësirë ​​pas tyre. Ne vuajtëm pak në krosime, por kjo është normale me të. Ishim mirë nga pas”.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat