Lautaro bën thirrje për rinovim, Marotta përgjigjet

Futboll

Lautaro bën thirrje për rinovim, Marotta përgjigjet

Më: 3 tetor 2023 Në ora: 23:45
Martinen e Marotta

Lautaro Martinez thërret, Interi përgjigjet. Argjentinasi, kapiteni i zikaltërve, kërkon rinovimin (kontrata skadon në 2026) përmes agjentit të tij:

"Ne po punojmë për këtë, ai e do klubin dhe nuk dëshiron të largohet", dhe ja ku vijnë fjalët e Marotta, një shenjë e një kombinimi të destinuar të zgjasë për një kohë të gjatë në të ardhmen

. "Ai është pjekur me kalimin e viteve dhe është bërë kampion - fjalët e CEO ekskluzivisht për Sportmediaset..

Ai është i rëndësishëm për ne, por ka mbështetjen e të gjithë ekipit.

Tani është kampion sepse është bërë jashtë fushës një lider. Ka një ndjenjë përgjegjësie, ka bërë përmirësime të mëdha dhe në fushë ka fituar përvojën e nevojshme, ka vendosmëri dhe cinizëm, gjëra që i fiton me kalimin e kohës".

"Ne nuk duhet të fshihemi, ne luftojmë për të fituar kampionatin sepse do të vlente yllin e dytë, një arritje historike - vazhdoi Marotta në lidhje me objektivat sezonalë - Ne kemi vendosur të ndërtojmë një bërthamë të fortë sepse të kesh këtë të fundit do të thotë të njohësh realitetin italian më mirë, kjo mund të sjellë përfitime dhe të ndihmojë ata që vijnë nga jashtë të rriten. Finalja na bëri të rritemi shumë, djemtë fituan vendosmëri më të madhe se vite më pare”.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat