100 ndeshje për Bruno Ditën me Shkëndijën

Futboll

100 ndeshje për Bruno Ditën me Shkëndijën

Më: 4 tetor 2023 Në ora: 16:56
Bruno Dita, majtas

100 ndeshje për Bruno Ditën me Shkëndijën!

Para fillimit të ndeshjes së mbetur të xhiros së dytë të LPRMV-së ndërmjet Shkëndijës dhe Strugës Trim Lum, ka pasur një moment solemn në të cilin është shprehur respekt për Bruno Ditën.

Mesfushori për sezonin e katërt është pjesë e skuadrës tetovare, ndërsa sot ka marrë një fanellë speciale me rastin e njëqind ndeshjeve të luajtura në kampin e ish-kampionit të Maqedonisë.

Bruno Dita është anëtar i Shkëndijës që nga viti 2020, ndërsa më parë ka luajtur për Skënderbeun, Teutën e Durrësit, Besa Kavajën dhe Dinamon e Tiranës. Ai është edhe ish-përfaqësues i të rinjve të Shqipërisë.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat