Dinamo e Ferizajt lider, + 7 pikë para Rahovecit

Futboll

Dinamo e Ferizajt lider, + 7 pikë para Rahovecit

Nga: K.G. Më: 4 tetor 2023 Në ora: 18:35
Dinamo

Dje dhe sot është zhvilluar java e 7-të e Ligës së Parë të Kosovës në futboll, Grupi A.

Debutuesi Dinamo e Ferizajt nuk njeh rival, 6 fitore e 1 barazim nga 7 ndeshjet e deritashme dhe kryeson me 19 pikë, 7 më shumë se Rahoveci, që sot ka barazuar (0:0) me Suharekën.  

Grupi A

Istogu - Trepça 0:1

Trepça '89 - Dinamo 0:1

Rilindja 1974 - Vëllaznimi 1:1

Rahoveci - Suhareka 0:0

Phoniex - Drenica 2:0

Renditja: DInamo kryeson me 19 pikë, pasojnë Rahoveci 12, Trepça '89 11, Suhareka 11, Trepça 11, Drenica 8, Vëllaznimi 8, Phoniex 6, Rilindija 1974 5 dhe Istogu me 4 pikë.

Java e 8-të:

Trepça - Trepça '89

Dinamo - Rahoveci

Phoniex - Istogu

Drenica - Vëllaznimi

Suhareka - Rilindja 1974

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat