Ballkani +10 pikë nga Drita e Llapi, kështu duket tabela në Superligën e Kosovës

Futboll

Ballkani +10 pikë nga Drita e Llapi, kështu duket tabela në Superligën e Kosovës

Nga: K. Goca Më: 3 dhjetor 2023 Në ora: 15:30
Ballkani

Ballkani i Therandës ka krijuar një epërsi të dukshme, 10 pikë para vendit të dytë dhe të tretë.

Fushë Kosova dhe Liria janë të ngujuar në fund të. renditjes pas javës së 16-të të elitës së futbollit të Kosovës.

Java e 16-të

Drita - Feronikeli 74 3:1
Dukagjini - Prishtina 0:0
Ballkani - Fushë Kosova 2:1
Llapi - Malisheva 0:1
Liria - Gjilani 0:4

Renditja

1. Ballkani    14    12    2    0    29:9    38
2. Drita    15    8    4    3    21:9        28
3. Llapi    16    8    4    4    22:13    28
4. Malisheva    16    7    2    7    24:21    23
5. Prishtina    16    4    10    2    19:17    22
6. Dukagjini    16    4    9    3    19:19    21
7. Gjilani        15    5    2    8    13:16    17
8. Feronikeli    16    4    3    9    16:28    15
9. Fushë Kosova    16    2    4    10    12:27    10
10. Liria    16    1    6    9    13:29    9

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat