Xhaka standard, Bayer barazon në finish me Dortmundin

Futboll

Xhaka standard, Bayer barazon në finish me Dortmundin

Nga: K. G. Më: 3 dhjetor 2023 Në ora: 19:26
Pamje nag ndeshja

Kapiteni i kombëtares së Zvicrës, Granit Xhaka, është paraqitur standard për Bayer Leverkusenin, duke luajtur baras (1:1) me Dortmundin.

Mysafirët ishin shumë afër fitores por Bayer ka barazuar në minutën e 79-të.

Xhaka ka treguar lojë të mirë. 

Ryerson (5') shënoi për Dortmundin dhe Boniface (79') për Bayer Leverkusenin.

Bayer kryeson me 35 pikë pas 13 jave në Bundesliga I, ka 3 më shumë se Bayerni (një ndeshje më pak) dhe Dortmundi zë pozitën e 5-të me 25 pikë.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat