Roma këndellet në 14 minutat e fundit, fiton sfidën 

Futboll

Roma këndellet në 14 minutat e fundit, fiton sfidën 

Nga: K. G. Më: 3 dhjetor 2023 Në ora: 19:56
Pamje nga ndeshja

Roma ka shkëlqyer në 14 minuta e fundit duke shënuar dy gola dhe fituar me rezultat 2:1 në konak të Sassuolos.

Vendasit avancuan deri në minutën e 76-të.

Në minutën e 62-të, Boloca i Sassuolos është ndëshkuar me karton të kuq.

Matheus Henrique në minutën e 24-të shënoi për 1:0 por Roma “zgjohet nga gjumi” në 14 minutat e fundit. 

Dybala (76' - nga penalltia) e Kristensen (82') realizuan për fitoren e Romës.

Roma është në vend të pestë me 24 pikë e Sassuolo është në të 15-tin me 15 pikë.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat