Korabi eliminon Besën me penallti

Futboll

Korabi eliminon Besën me penallti

Më: 7 dhjetor 2023 Në ora: 18:07
Korabi

Korabi eliminon Besën me penallti!

Katër gola për 120 minuta lojë nuk mjaftuan për të nxjerrë fituesin në Korabi-Besa, ndërsa u desh ruleta e penalltive që në fund dibranët të festonin kualifikimin.

Ndeshja e djeshme në Peshkopi ka qenë shumë interesante për tifozët, pasi jo vetëm që prodhoi katër gola, me rezultatin 2:2 deri në fund, por mbi të gjitha të pranishmit u bënë dëshmitarë të 12 penalltive të goditura, nga ku në fund Korabi fitoi 5:4 nga pika e bardhë.

Një lojë me rivalitet dhe që kënaqi shikuesit.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat