​Gjilani me njoftim të rëndësishëm para derbit me Dritën

Futboll

​Gjilani me njoftim të rëndësishëm para derbit me Dritën

Më: 8 dhjetor 2023 Në ora: 13:18
Foto ilustrim

Edhe sivjet të rinjtë e fshatit fshatin Bishtazhin të Gjakovës kanë zbukuruar kishën dhe fshatin e tyre për festat e fundvitit.

“Kisha e Zojes Rruzare ndodhet në fshatin Bishtazhin të Komunës së Gjakovës.

Të rinjtë e fshatit (djem dhe vajza) kanë punuar rreth një muaj rreth këtij dekorimi dhe po ashtu kanë risjellë Betlehemin e gjallë për të treguar thjeshtësinë dhe ngrohtësinë festive”, tha Fran Oroshi, njëri prej të rinjve të fshatit.

“Qëllimi i këtij vendi është bashkimi i njerëzve pa dallime, ndarja e mirësisë ndaj njëri-tjetrit, ngrohtësia dhe gëzimi për të festuar së bashku me nga një gotë verë”, tha ai.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat