Barcelona vjen me njoftimin zyrtar

Futboll

Barcelona vjen me njoftimin zyrtar

Më: 8 dhjetor 2023 Në ora: 15:48
Ter Stegen

Barcelona ka njoftuar se gjithçka ka shkuar sipas planit për portierin gjerman, Andre ter Stegen, pasi fluturoi për në Bordeaux për një operacion në shpinë.

31-vjeçari kishte vuajtur nga dhimbjet kronike të shpinës javët e fundit dhe pasi fillimisht shpresonte se do të largohej vetë, vendosi t’i nënshtrohej një operacioni. Klubi katalanas njoftoi se operacioni ka përfunduar me sukses, por pa dhënë shumë detaje të tjera.

“Lojtari i ekipit të parë, Marc ter Stegen, i është nënshtruar me sukses një operacioni për problemet e tij në pjesën e poshtme të shpinës.

Procedura u krye nga Dr. Amelie Leglise nën mbikëqyrjen e Shërbimeve Mjekësore të Klubit, në Klinikën Sportive Bordeux Merignac.

Ai është jashtë dhe rikuperimi i tij do të përcaktojë disponueshmërinë e tij”, thuhet në njoftim.

Nuk është bërë e qartë nga klubi se cili është problemi i saktë, apo sa kohë do të jetë jashtë. Në fakt, mediat katalanase kanë vënë në dukje se shumë pak informacion janë dhënë për dëmtimin e tij, apo planin e rikuperimit të tij.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat