Ancelotti: Në Arabi për 500 milionë dollarë?

Futboll

Ancelotti: Në Arabi për 500 milionë dollarë?

Më: 8 dhjetor 2023 Në ora: 22:06
Ancelotti

Carlo Ancelotti foli në një konferencë për shtyp në prag të ndeshjes kundër Betis dhe pati mundësinë të komentonte tema të ndryshme, duke përfshirë zgjedhjen e golfistit spanjoll Jon Rahm për t’u transferuar në Superligën Arabe për 550 milionë dollarë:

“Për 500 milionë dollarë unë do të ecja, nuk do të kisha nevojë as të fluturoja, do të shkoja atje në këmbë… po bëj shaka sigurisht, secili zgjedh atë që preferon.

Bota po ndryshon dhe do të ndryshojë, nuk më habit asgjë.

Nuk di shumë për golfin, por Rahm është shumë i mirë, më duket më i miri nga të gjithë.”

Duke hyrë në specifikat, a e ka quajtur ndonjë klub arab? “Nuk më thirrën. Unë jetoj në të tashmen që është shumë e mirë. Kam qëllime dhe ide të tjera, nuk kam menduar kurrë për paratë.

Jam rritur në një familje ku paraja nuk ishte e rëndësishme.

Unë kam para, por janë jo gjëja më e rëndësishme, e rëndësishme. Është të ndihem mirë dhe ndihem mirë këtu dhe shpresoj të vazhdoj të ndihem mirë këtu".

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat