Capello: Interi një hap më poshtë se City e Reali

Futboll

Capello: Interi një hap më poshtë se City e Reali

Më: 9 dhjetor 2023 Në ora: 20:01
Capello

Trajneri i njohur italian, Fabio Capello mendon se Interi është një hap më poshtë së Manchester City dhe Real Madridi.

Ai ka lavdëruar mesfushorin e skuadrës “Nerazure”, Hakan Calhanoglu.

“Inter një hap më poshtë se Man City dhe Real Madrid, por mesfusha ka të njëjtin nivel me to. Në Itali asnjë nuk ka si Calhanoglu”, ka thënë Capello.

Aktualisht Interi është në pozitën e dytë në Serie A me 35 pikë, një më pak se Juventusi.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat