Adili kalon kufirin e 50 ndeshjeve

Futboll

Adili kalon kufirin e 50 ndeshjeve

Më: 9 dhjetor 2023 Në ora: 23:09
Adili

Mbrojtësi i Shkëndijës së Tetovës, Mevlan Adili, ka hyrë në “klubin 50” të kuqezinjve, duke kompletuar një jubile prej 50 ndeshjeve zyrtare me fanellën e Shkëndijës.

Dueli me Tikveshin (11 nëntor) në Tetovë, i fituar 1:0 me golin e Bruno Ditës ishte i 50-ti për Mevlan Adilin me fanellën kuqezi.

Të dielën ndaj Shkupit, 29-të vjeçari luajti ndeshjen e 53-të zyrtare.

Në tre etapa të ndryshme në klub, mbrojtësi luftarak ka rumbullaksuar 43 ndeshje në kampionat, 3 në Kupën e vendit dhe 9 në eliminatoret e Kupave të Evropës.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat