Kosova nuk ka alternativë tjetër përveç fitores

Futboll

Kosova nuk ka alternativë tjetër përveç fitores

Më: 9 dhjetor 2023 Në ora: 23:38
Kosova    

Kosova e Dusseldorfit e do me ngulm fitoren në duel me TSV Bayer Dormagen, në takimin e javës së 17-të në Bezirksliga.

Skuadra kuqezi është në luftë të ashpër për kreun e tabelës me ekipet SG Benrath-Hassels, TSV Eller 04 e DJK Gnadental.

Kosova e ka hedhur pas shpine barazimin befasues (1:1) me Rather SV.

Bayer renditet në vend të 15-të me 14 pikë.

Kosova nuk ka alternativë tjetër përveç fitores

“Këtë të diele klubi ynë për kundërshtar ka TSV Bayer Dormagen

Me fillim nga ora 14:15 klubi ynë në xhiron e 17 në kuadër të Bezirksligas ndeshet kundër Bayer Dormagen në shtëpi ku vijmë nga barazimi kundër Rather SV dhe mundohemi qe të kthehemi tek fitorja këtë fundjavë.

E diele 14:15, adresa: Am Wald 130 40599 Düsseldorf”, njofton FC Kosova.

Pesë vendet e para

1. SG Benrath-Hassels    16    14    1    1    54:15    43
2. TSV Eller 04    16    14    0    2    56:20    42
3. Kosova    16    13    2    1    49:14    41
4. DJK Gnadental    17    12    3    2    66:26    39
5. TuS Gerresheim    15    7    2    6    37:38    23 

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat