Tomori më i sakti në Itali

Futboll

Tomori më i sakti në Itali

Më: 24 janar 2024 Në ora: 13:55
Tomori

Sipas një sondazhi të kryer nga “Ticketgum”, një portal i njohur sportiv anglez, Seria A është kampionati më i keq për sa i përket përqindjes së pasimeve të suksesshme.

Statisticienët analizuanmë shumë se 1900 lojtarë nga ligat kryesore europiane, për të zbuluar se cilët lojtarë bëjnë më shumë gabime.

Kjo përfshin minutat e luajtura, numrin e gabimeve në përpjekjet për të fituar kontrollin e topit, pasimet e gabuara dhe humbjen e zotërimit të topit pas një ndërhyrjeje.

Tashmë, duhet thënë se kjo renditje padyshim që penalizon sulmuesit. Mbrojtësit në fakt kanë më shumëshanse për të rikuperuar topin sapo ai humbet,duke rritur kështu mesataren.

Për këtë arsye,qendërsulmuesi i Veronës, Milan Xhuriç është mëi dobëti në Serinë A, merezultatin 91.32/100. Ngaana tjetër, mbrojtësi i Milanit, Fikajo Tomori ështëmë i miri në Itali, me rezultatin 14.05/100. Ja edherezultatet për 5 kampionatet e mëdha europiane.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat