Dy klube të Premier heqin dorë nga Mbappe

Futboll

Dy klube të Premier heqin dorë nga Mbappe

Më: 7 shkurt 2024 Në ora: 10:36
Mbappe

Arsenal dhe Liverpul janë larguar nga gara për Kilain Mbape sapo kanë mësuar shifrat që u duhet të shpenzojnë për të mundësuar operacionin.

Sipas “Le Parisien” ylli i Parisit paguhet plot 72 milionë euro në vit, shifër kjo e pa përballueshme për Arsenalin dhe Liverpuli.

Lojtari më i paguar i Liverpul është Momo Salah me 400.000 mijë euro në javë ndërsa në Londër Kai Haverc paguhet me rreth 350.000 mijë euro në javë.    

Si të mos mungonte paga vjetore, Mbappe pretendon edhe rreth 180 milionë vetëm për firmën.

Shifrat e përmendura janë shumë afër pretendimeve reale të francezit, i cili është shumë pranë vendimit për tu veshur me të bardha.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat