Dinamo nuk ndalet as në Korçë

Futboll

Dinamo nuk ndalet as në Korçë

Më: 21 shkurt 2024 Në ora: 19:19
Pamje nga ndeshja

Dinamo fiton në Korçë dhe kap zonën “Final Four”. Skuadra e Dritan Mehmetit triumfoi 0-1 përballë Skënderbeut vendas.

Lorenco Vila ekzekutoi saktë një penallti në minutën e 52′, duke i dhuruar tri pikë tepër të rëndësishme 18 herë kampionëve të Shqipërisë.

Ky ishte rezultati i pestë radhazi pozitiv në Superiore për Dinamon, që ka parakaluar Tiranën duke u ngjitur e katërta.

35 pikë numërojnë blutë e kryeqytetit, një më shumë se Tirana. Skënderbeu mbetet në vendin e gjashtë me 31 pikë.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat