Vjen deklarata e bujshme nga Argjentina!

Futboll

Vjen deklarata e bujshme nga Argjentina!

Më: 21 shkurt 2024 Në ora: 23:14
Edinson Cavani

Eksperienca e Edinson Cavanit te Boca Juniors nuk po shkon ashtu siç shpresohet.

Që nga ardhja e tij në Argjentinë, Matadori ka shënuar 3 gola të pakët në 19 ndeshje. Në vitin 2024 sulmuesi është ende pa gol pas tre ndeshjeve të luajtura, nga të cilat vetëm një si titullar.

Sipas asaj që raporton astrologu Giorgio Armas, Cavani do të ishte viktimë e një mallkimi. Duke folur për Olé, ai deklaroi: “Cavani u godit nga magjia e zezë. Ai duket mirë, parashikimet e yjeve ishin në anën e tij dhe nuk është e mundur që ai të mos shënojë gola. Kjo është arsyeja pse unë mendoj se ai ishte viktimë e një magjie”.

Armas më pas i bëri thirrje gazetës argjentinase që t’i kërkonte tifozëve ta ndihmonin të shërohej përpara Superclasico të planifikuar kundër River Plate të dielën në orën 21:00 me orën italiane:

“Ne jemi në gjendje shumë të keqe.

Për sa i përket energjisë jemi shumë të ulët. Zoti im. Me Lanús ishte një çmenduri.

Shpresoj që në superklásico gjërat do të shfaqen dhe do të kemi një ndeshje të mirë.

Unë kam nevojë për njerëz që të japin forcë për ta ringjallur atë.

Njerëzit duhet të më ndihmojnë. ]

Ne nuk duhet të kritikojmë, duhet të bashkohemi".

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat