Efekti Mbappe, një tjetër yll i PSG-së

Futboll

Efekti Mbappe, një tjetër yll i PSG-së

Më: 23 shkurt 2024 Në ora: 16:00
Mbappe

Achraf Hakimi i Paris Saint-Germain është i etur për t’u rikthyer te Real Madrid në merkaton e verës së 2025-ës pasi ai mund të ndjekë Kylian Mbappe.

Mundo Deportivo pretendon se mbrojtësi anësor i Paris Saint-Germain është i vendosur t’i bashkohet Mbappe në Santiago Bernabeu në verën e 2025-ës.

Kontrata e marokenit skadon në vitin 2026 dhe pasi PSG do të hezitojë ta humbasë atë falas sezonin e ardhshëm, ai mund të jetë në gjendje të bindë klubin që të miratojë lëvizjen e tij në kryeqytetin spanjoll.

Hakimi është një nga miqtë më të ngushtë të Mbappe brenda dhe jashtë fushës.

Nëse marrëveshja e Mbappe me Real Madridin arrin një pikë tensioni në çdo moment, klubi potencialisht mund të përdorë nënshkrimin e Hakimit si levë për të qetësuar gjërat për francezin dhe përfaqësuesit e tij.

Hakimi është produkt i akademisë së Real Madridit. Ai u ngjit në radhët e klubit përpara se të bënte dy lëvizje huazimi dhe një largim të përhershëm pasi nuk mund të gjente vend në ekipin e parë përpara mbrojtësit të djathtë me përvojë Dani Carvajal.

Hakimi ka qenë një element kyç për ekipin e Luis Enrique deri më tani këtë sezon dhe spanjolli do të shpresojë të mbajë marokenin në klub të paktën këtë sezon, pasi ai do të kërkojë të rindërtojë skuadrën për t’i dhënë një pamje të re pas largimit të menjëhershëm të Mbappe.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat