Real Madrid mund të ndryshojë qëndrim

Futboll

Real Madrid mund të ndryshojë qëndrim

Më: 24 shkurt 2024 Në ora: 12:19
Ancelotti e Guler

Carlo Ancelotti ka qenë i qëndrueshëm duke kërkuar durim në lidhje me yllin turk Arda Guler, i cili iu bashkua klubit verën e kaluar nga Fenerbahce për 25 milionë euro.

18-vjeçari ka parë vetëm 92 minuta lojë, pasi mungoi në gjysmën e parë të sezonit për shkak të lëndimit, dhe po flitet se ai mund të huazohet këtë verë.

Një numër i klubeve të La Ligës dhe Milani në Serie A janë lidhur me Gulerin si destinacione të mundshme për turkun.

Sipas gazetarit Matteo Moretto, Guler është i fokusuar të ketë sukses në Real Madrid dhe dëshiron të luftojë për vendin e tij.

Megjithatë, ka një shans të mirë që Real Madrid të vendosë se ai duhet të huazohet në mënyrë që të fitojë përvojë dhe kohën e lojës.

Moretto ka thënë për ‘The Daily Briefing’ se me ardhjen e mundshme të Kylian Mbappe dhe nënshkrimin e Endrick Felipe, ‘Los Blancos’ ka të ngjarë të huazojnë talentin turk.

Thënë kështu, qëllimi i drejtuesve të ‘Los Blancos’ është të vazhdojnë zhvillimin e tij, në vend që ta vendosin në vitrinë.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat