Brazili kampion bote në futbollin e plazhit

Futboll

Brazili kampion bote në futbollin e plazhit

Më: 25 shkurt 2024 Në ora: 19:07
Pamje nga finalja

Të kaltërit dorëzohen para mjeshtrave të disiplinës, të cilët fitojnë titullin e tyre të gjashtë botëror

Italia e futbollit në plazh ndalon një hap larg ëndrrës në rërën e Dubait.

Finalja e Kupës së Botës i buzëqesh fenomeneve të Brazilit që mundën 6-4 djemtë e trajnerit Del Duca-s dhe fituan titullin e gjashtë të botës në historinë e tyre, duke i lënë të kaltërit ende të thatë pas finaleve të humbura në 2008 (përsëri kundër amerikano-jugorëve) dhe në 2019 (kundër Portugalisë).

Kampionët në fuqi të Evropës kthehen nga Emiratet e Bashkuara Arabe me ngushëllimin se kanë bërë një hap tjetër rritjeje në skenën ndërkombëtare të plazheve pas fitimit të Kampionatit Evropian shtatorin e kaluar.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat