Inzaghi: Të fokusuar edhe kur flemë

Futboll

Inzaghi: Të fokusuar edhe kur flemë

Më: 25 shkurt 2024 Në ora: 22:18
Interi

Simone Inzaghi shijon fitoren ndaj Leçes, por i mban këmbët fort në tokë, duke mos u rrëmbyer nga euforia. “Ndeshje titulli me Atalantën?

Absolutisht jo. Duhet të qëndrojmë të fokusuar edhe kur flemë.

Kishim 6 mungesa sot, nuk duam të lëmë pas lojtarë të rëndësishëm.”

Për Lautaro Martinez: “Ai po bën një udhëtim të jashtëzakonshëm, si Immobile me mua te Lazio.

Rekordi i golave ​​në Serinë A? Koha do ta tregojë, ai duhet të vazhdojë në këtë mënyrë.

Ka shumë ndeshje, sonte isha në dyshim nëse do ta niste ai titull apo Arnautovic.

Pastaj, pas ndeshjes kundër Atletico Madridit, Arnautovic pati disa probleme (temperature) dhe vendosa të aktivizoj Lautaron.”

I qetë për titullin? “Jo, sepse ne e dimë se kanë mbetur edhe 3 muaj, shumë ndeshje.

Ne gjithmonë duhet të përpiqemi të përmirësohemi. Në shtëpi Lecce po zhvillon një pasur një kampionat të qetë, i ka marrë këtu pikët. Ishte një transfertë 72 orë pas Champions League dhe na ka marrë shumë energji.”

Interi i tij, afër perfeksionit: “Absolutisht që po. Është e drejtë të jemi të kënaqur me udhëtimin e bukur, por nuk duhet të shikojmë shifrat.

Është Atalanta, është e vështirë sepse ka shumë ndeshje.

Ne kemi nevojë për të gjithë, ashtu siç u pa sonte”.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat