Vdes futbollisti i Velez-it

Futboll

Vdes futbollisti i Velez-it

Më: 27 shkurt 2024 Në ora: 18:38
Yair Rodriguez Pereyra

Djaloshi ndërroi jetë një ditë para se të mbushte pesëmbëdhjetë vjeç, që nga viti 2019 ishte në ekipin e të rinjve të klubit

Trishtim për skuadrën argjentinase të Velez.

Yair Rodriguez Pereyra, futbollist i të rinjve, vdiq në moshën 14-vjeçare për shkak të një sëmundjeje infektive në spitalin Santa Isabel në Buenos Aires.

Futbollisti shumë i ri iu bashkua klubit në vitin 2019, duke u zhvendosur me familjen në kryeqytetin argjentinas dhe duke luajtur si mesfushor.

I lindur më 28 shkurt 2009, ai ndërroi jetë një ditë para ditëlindjes së tij të pesëmbëdhjetë. Janë pezulluar të gjitha aktivitetet që kanë të bëjnë me sektorin e të rinjve të Velez.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat