Newcastle me penallti eliminon Blackburn-in

Futboll

Newcastle me penallti eliminon Blackburn-in

Nga: K. G. Më: 27 shkurt 2024 Në ora: 23:49
Pamje nga ndeshja

Skuadra e Blackburn-it ka luftuar deri në fund por nuk ka arritur që të bëjë befasinë. 

Newcastle ka shënuar fitore me penallti me rezultat 5:4 ndaj Blackburn-it, në kuadër të së tetës së finales së FA Cup (Kupa e Anglisë).

Futbollisti Gordon në minutën e 71-të shënoi për 0:1.

Vendasit shpejt janë kundërpërgjigjur dhe barazuan rezultatin me Szmodics në minutën e 79-të.

Ndeshja edhe në vazhdime nuk solli fitues, duke përfunduar me rezultat 1:1 si në kohën e rregullt.

Me penallti Newcastle doli më i suksesshëm.

Penalltitë, për Blackburn shënuan Brittain, Sigurdsson, Ayari, dështuan Szmodics, Hyamdhe dhe për Newcastle realizuan Schar, Guimaraes, Anderson e Gordon, dështoi Barnes.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat