Lugano e shqiptarëve eliminon Baselin 

Futboll

Lugano e shqiptarëve eliminon Baselin 

Nga: K. Goca Më: 28 shkurt 2024 Në ora: 23:22
Pamje nga ndeshja

Lugano ka shënuar sukses të madh duke u kualifikuar në gjysmëfinale të Kupës së Zvicrës.

Lugano si mysafire ka shënuar fitore me penallti me rezultat 4:3 ndaj Baselit.

Ndeshja në kohën e rregullt dhe pas vazhdimeve ka përfunduar baras (2.2).      

Futbollistët Albian Ajeti, Leon Avdullahu, Dion Kacuri, janë paraqitur nga minuta e parë për Baselin. 

Ajeti dhe Kacuri janë zëvendësuar në fillim të pjesës së dytë.

Hajrizi, Hajdari dhe Avdullahu janë ndëshkuar me kartonë të verdhë.

Avdullahu është zëvendësuar në minutën e 116-të nga Taulant Xhaka.

Albian Hajdari, Kreshnik Hajrizi dhe portieri Amir Shaipi, startuan për Luganon.

Shkëlqim Vladi e Uran Bislimi janë aktivizuar nga minuta e 72-të për Luganon. 

Barray ka shënuar në minutën e 81-të e 83-tën për Baselin dhe Celar (6' e 15') për Luganon.

Penalltitë, për Luganon shënuan Valenzuela, Vladi, Sabbatini, Mahou dhe për Baselin realizuan Veiga, Jovanoviq, Barry dhe dështuan Frei e Schmidt.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat