Derbi i emnakëve, Trepça ’89 përballet me Trepçën 

Futboll

Derbi i emnakëve, Trepça ’89 përballet me Trepçën 

Nga: K. Goca Më: 29 shkurt 2024 Në ora: 23:07
Trepça ’89

Të premten (nesër, 13.00) në stadiumin “Riza Lushta” në Mitrovicë, do të përballen emnakët, Trepça ’89 - Trepça.

Ky është derbi i javës së 17-të të Ligës së Parë të Kosovës në futboll, grupi A.

Trepça ’89 është në vend të tretë me 24 pikë dhe ka një më shumë se Trepça që gjendet një pozitë më poshtë.  

Java e 17-të, Grupi A

E premte 

Trepça '89 - Trepça

E shtunë

Rahoveci - Dinamo

E diel

Vëllaznimi - Drenica
Rilindja 1974 - Suhareka
Istogu - Phoniex 
Ndeshjet fillojnë në orën 13.00

Grupi B

E shtunë 

Vjosa - Ulpiana
Prishtina e Re - Flamurtari

E diel
Vushtrria - 2 Korriku
Kika - Ferizaj 
Vllaznia - Ramiz Sadiku
Ndeshjet fillojnë në orën 13.00

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat