Mitaj pritet të mos qëndrojë gjatë në Rusi

Futboll

Mitaj pritet të mos qëndrojë gjatë në Rusi

Më: 29 shkurt 2024 Në ora: 23:21
Mario Mitaj - majtas

Mario Mitaj pritet të mos qëndrojë gjatë në Rusi te Lokomotiva e Moskës, pasi klube të ndryshme europiane janë të interesuara për shërbimet e anësorit të majtë të kombëtares shqiptare.

Agjenti i 20-vjeçarit, Silvio Pagliari zbuloi në një prononcim për TMW se Mitaj është një nga futbollistët më të fortë të brezit të tij.

“Mario është mirë, marrëdhëniet me klubin janë të mira dhe ne mund të bisedojmë qetësisht me drejtuesit e Lokomotivës. E presim në Euro 2024, ku do të përballet me Italinë.

Djali kishte shumë merkato në janar, disa klube e kërkuan, por Lokomotiva nuk donte ta linte të largohej. Por, unë jam i sigurt se gjatë verës do të jetë një personazh merkatoje.

Jam gjithashtu shumë i sigurt se Mitaj do të zhvillojë një karrierë madhështore. Lokomotiva pagoi 3.5 mln euro për të. Rusët u treguan largpamës.

Dua të falënderoj edhe Sylvinhon, trajnerin e kombëtares shqiptare, i cili e ka aktivizuar gjithmonë titullar. Mario është një nga lojtarët më të fortë të vitlindjes 2003”, theksoi Pagliari.

Në fund një koment për duelin Itali-Shqipëri, takimi i parë i grupit B në Euro 2024. Ku bëjnë pjesë edhe Kroacia dhe Spanja.

“Për Shqipërinë është një lloj derbi, ata janë të dashuruar me Italinë. Ka një ndjenjë të mrekullueshme mes Italisë dhe Shqipërisë.

Kombëtarja kuqezi është vërtet e fortë, nuk dolën rastësisht të parët në grup. Broja po e merr veten, Shqipëria nuk shkon për pushime në Gjermani”.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat