Kjo është nota për Granit Xhakën, Bayer nuk njeh askënd

Futboll

Kjo është nota për Granit Xhakën, Bayer nuk njeh askënd

Nga: K. Goca Më: 3 mars 2024 Në ora: 23:00
Notat e lojtarëve

Bayer Leverkusen po kalon periudhën më të mirë sa i përket serisë së rezultateve.

Bayer ka 20 fitore e 4 barazime, pa humbje nga 24 ndeshje të zhvilluara deri me tash, duke kryesuar me 64 pikë apo ka 10 më shumë se Bayerni në pozitën  e dytë.

Bayer sot në udhëtim ngadhënjeu me rezultat 2:1 ndaj Koln-it.

Futbollisti nga Kosova, Granit Xhaka, kapiten i kombëtares së Zvicrës, është vlerësuar me notë 7.6 nga faqja për statistika “Sofascore”.

Alejandro Grimaldo i Bayer është lojtar i ndeshjes, me notë 8.5. Mrojtësi Leart Paçarada është aktivizuar në minutën e 69-të për Koln dhe u vlerësua me notën 6.6.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat